Mart Ayı Etkinlik Takvimimiz

Mart Ayı Etkinlik Takvimimiz

5 Mart Cumartesi

Saat:  11.00 – 12.00

Katılım için belirlenen yaş grubu: (6-8)

Konu: Artırılmış Gerçeklik Atölyesi

Eğitmen: Semra Yalmancı Yücel (Bilsem Sınıf Öğretmeni)

Akıllı tablet ya da telefonlarımıza yükleyeceğimiz uygulamaların yardımıyla eşsiz deneyimler yaşayacağız. Artırılmış gerçeklikle, gerçek hayatın üzerine inşa edeceğimiz onu zenginleştireceğimiz bir minik serüven olacak bu… Akıllı telefonları, tabletleri daha bilinçli ve keyifli kullanacağımız, sadece onları izleyen olarak kalmayıp, sürece katılacağımız bir atölye çalışması planladık. Kendi çizimlerimizi hareketlendirip, görsellerden yararlanacağız. Küçükler heyecanla ve öğrenerek bu atölyeden ayrılacak.

(Çocukların yanında akıllı tablet ya da akıllı telefon getirmesi gerekiyor. Gelmeden önce getirecekleri akıllı cihaza aşağıdaki dört uygulamanın indirilmesi gerekiyor.

Bunlar; Virtuali-tee, ARLOOPA, 3DBear ve Quiver… )

12 Mart Cumartesi

Saat:  11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (7-8)

Konu: Eleştirel Düşünme (Scamper) Atölyesi

Eğitmenler: Özlem Doğan

Gülsen Akkaya Ersan

Filiz Işıkdemir

Scamper, keyifli bir beyin fırtınası yöntemi… Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde bu tekniği küçüklere uyarlayarak eğlenceli hale getireceğiz. Düşüncelerini geliştirip onları keşif yapmaya cesaretlendireceğiz. Çocukların yaratıcılıklarını ve kendi görüşlerini geliştirmeleri için uygun pratik yapma ortamı oluşturacağız. Bunları oyunla birleştireceğiz. Yaratıcılıklarını ve düşünme becerilerini geliştirmek için adım adım ilerleyeceğimiz keyifli sürprizlerimiz var.

 (Bu çalışma Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.)

19 Mart Cumartesi

Saat: 10.00-11.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (7-8)

Saat: 12.00-13.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (9-10)

Konu: Robotik Kodlama

Eğitmen: Erhan Özdemir

Ercan Can

Bu atölyede çocuklarla birlikte robotik kodlama dünyasına uzanacağız. Legoların ve motorların yardımıyla kodlama öğrenip, kendi küçük örneğimizi üreteceğiz. Hem eğlenceli hem de çok öğretici bir çalışmaya hazır mısınız!

(Bu çalışma Ereğli İlkokulu ile işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.)

26 Mart Cumartesi

Saat:  11.00-12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (3-5)

Konu: Minik Şefler Atölyesi

Eğitmen: Muzipo Kids Zonguldak Ereğli Ekibi

Bilmeceden, şarkılara, jimnastikten dansa kadar konumuz meyveler olacak. Aşçı şapkalarımızı takıp, meyvelerimizi dilimleyeceğiz. Külahlara dağıtıp üzerini hazırlayacağımız çikolatalı, soğuk soslarla süsleyeceğiz. Bütün bunları minikler kendileri yapacak. Yaşlarına uygun aletlerle ve pişirme olmadan aşçılık yapacak, sonra da afiyetle yiyecekler.

(Meyve, çikolata, hindistan cevizi gibi yiyeceklere alerjisi olan çocukların velileri lütfen bu ayrıntıları bize bildirsinler)

Atölye çalışmalarından yararlanılabilmesi için velilerin 0372 310 01 44 No’lu telefonla arayıp form doldurması ve imzalaması gerekiyor.
Veliler atölye sırasında çocukları teslim edecekler.

Atölye bitiminde çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Müzesi yönetimine iletilecektir.