Hikayemiz

Hikayemiz
Geçmişten günümüze her yaştan insanı bir araya getiren ve okul dışı öğrenme ortamı oluşturan Kdz.Ereğli Oyuncak Evi ve Atölyesi 02 Temmuz 2021 tarihinde kapılarını aralayıp,  05 Ocak 2023 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Müzeler statüsüne girmeye hak kazanarak Türkiye’nin 9’uncu Oyuncak Müzesi olmuştur.
Müze envanterimize en son eklenen oyuncaklarla birlikte toplamda 600 oyuncağımız bulunmaktadır ve her geçen gün sayımız gittikçe yükselmektedir.
Yaşayan müze konsepti ile yürüttüğümüz atölye çalışmaları da müzenin görünürlüğüne  ve kent için aktif bir etkinlik alanı olmaya devam etmektedir.  Çocuklardan gençlere ve hatta yetişkinlere dahil atölyelerin olduğu müze atölye konuklarının yoğun ilgisiyle karşı karşıya..  Açıldığı günden bu yana 27.000 ziyaretçi sayısına ve Hafta içi , hafta sonu yapılan 115 farklı dalda  atölye ile kentte çalışmalar yürüten Oyuncak Müzesi etkinliklerine  devam ediyor. 
Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen sanatın, kültürün şehir için vazgeçilmez olduğunu düşünen ve tüm bu çalışmalara destek veren değerli  Belediye başkanımıza , Kültür ve Sosyal İşler müdürümüze  teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Hayalleriniz Yanınızda  Olsun

Atölye çalışmalarından yararlanılabilmesi için velilerin 0372 310 01 44 No’lu telefonla arayıp form doldurması ve imzalaması gerekiyor.
Veliler atölye sırasında çocukları teslim edecekler.

Atölye bitiminde çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Müzesi yönetimine iletilecektir.